17.11.2013 - 16:28
Paylaş

Maraş BDP il binasına ırkçı kuşatma!

Maraş BDP İl binası 300 kişilik ırkçı bir grup tarafından sarıldı. Maraş Valiliği’nin hemen karşısındaki binayı saran grup, polisin müdahaleye hazırlanması üzerine saatler sonra dağıldı.


Maraş BDP il binasına ırkçı kuşatma!
Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt:

DİHA'nın haberine göre, 2. Olağan Kongre ile yeni yönetimini belirleyen BDP Maraş İl Örgütü, faşist bir grup tarafından sarıldı. Çok sayıda partilinin katılımı ile öğlen saatlerinde yapılan kongrenin ardından yurttaşların partiden ayrılmasının hemen sonrasında yaklaşık 300 kişilik ırkçı bir grup tarafından BDP binası kuşatıldı. Trabzon Bulvarı'nda yer alan Maraş Valiliği'nin hemen karşısında bulunan Azvural Pasajı'nın birinci katındaki BDP İl Örgütü'nün önünde toplanan güruh, ırkçı sloganlar atmaya başladı. Partiye girmeye çalışan gruba karşı BDP'liler kapı ve pencereleri kapatarak kendilerini korumaya çalıştı.

Bugün yapılan kongrede yeniden BDP İl Başkanlığı'na seçilen Metin Gönülşen ise, maruz kaldıkları olay karşısında emniyet yetkilileri ile görüşmelerde bulunmalarına rağmen güruhun dağıtılması yönünde herhangi bir müdahaleye şahit olmadıklarını ifade etti. Gönülşen, "5 partili arkadaşımız linç tehlikesine rağmen içeride mahsur kalmıştır. Burada ikinci bir Maraş yaşatılmak istenmektedir" diye konuştu.

Gönülşen'in polislere görüşmesi sonrası ise binanın önünde polisler, grubun dağılmasını istedi. Bunun üzerine grup, Kürtler ve PKK aleyhine slogan atmaya devam etti. Polisin müdahale hazırlığını gören grup ise, daha sonra bina önünden ayrıldı. 

 

Editör :

Etiketler: maraş bdp kuşatma