26.8.2013 - 9:28
Paylaş

Her yer direniş her yer Taksim

Gezi ruhu statlarda yaşamaya devam ediyor. Önceki akşam oynanan Fenerbahçe-Eskişehirspor maçının 34. dakikasın, tribünlerden 'her yer Taksim, her yer direniş' .


Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt:

Gezi ruhu statlarda yaşamaya devam ediyor. Önceki akşam oynanan Fenerbahçe-Eskişehirspor maçının 34. dakikasın, tribünlerden 'her yer Taksim, her yer direniş' sloganları yükseldi. Fenerbahçe taraftarları, ayrıca Gezi Direnişi'nin simgesi haline gelen “Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım” sloganını da hep bir ağızdan söyledi.
Birçok taraftar Gezi Parkı’na destek vermek amaçlı tezahüratlarda bulunurken, GFB üyeleri tribünleri susturmak için çaba harcadı.
Fenerbahçe ve Eskişehirspor arasında önceki akşam Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan maçın 34. dakikasında Fenerbahçeli bir grup taraftar "Her yer direniş her yer Taksim. Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım. Kaskını çıkar, copunu bırak, delikanlı kim bakalım" şeklinde sloganlar attı. Tribindeki bir grup Fenerbahçeli taraftar da, tezahüratı yapan gruba tepki gösterdi. İki grup arasında kısa süreli itişme yaşandı.


‘HEPİMİZ ETHEM’İZ’
Cuma akşamı yapılan Gençlerbirliği-Akhisar maçına da Taksim ve Ethem Sarısülük sloganları damga vurdu. Tribünler Gezi direnişine büyük destek verdi. Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan ve Gençlerbirliği’nin 3-0’lık üstünlüğü ile sona eren karşılaşmada KırmızıSiyah takımın taraftarları maç sırasında birçok kez Taksim olayları adına tezahürat yaparken özellikle Gezi Parkı olayları sonucu hayatını kaybeden Ethem Sarısülük adına tezahürat yapması dikkat çekti. Gençlerbirliği taraftarları yaptıkları bu sloganlar ile hem Gezi parkı olaylarını destekledi hem de galibiyetin tadını çıkarttı.


KARŞIYAKA TRİBÜNLERİNDEN DESTEK
İzmir Atatürk Stadı'ndaki Karşıyaka-Adanaspor maçında direniş sloganları atıldı. Karşılaşma başlamadan önce ve karşılaşmanın sonlarına doğru Karşıyaka tribünlerinden, ''Her yer Taksim, her yer direniş'' ve ''Sık bakalım...'' tezahüratları yükseldi.
Ayrıca Karşıyakalı taraftarların, ''Ezenin KARŞIsında, sömürenin YAKAsında'' pankartı polis tarafından alındı.


SUAT KILIÇ'A TEPKİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gaziantep'e yapmayı planladığı 33 bin kişilik stadın temel atma törenindeki AKP şovuna Free Falcons taraftar grubu tepki gösterdi.
Grup konuyla ilgili bir açıklama yaptı:
"Biz Gezi Parkı eylemlerine katıldığımızda ''siyaseti karıştırmayın'' dediler. Spor Bakanı yaptırım yapsın kendisi korkuları yüzünden taraftarı takımından mahrum etsin biz de ses çıkarmayalım. Sonuçta Spor Bakanı hiç bir partinin bakanı değil, Öyle değil mi? Her şeyimizi denetimimiz altına alan takımımıza karşı yasak koyan zihniyetlere eyvallahımız olmaz. Ayrıca bizim yaptığımız herhangi partinin peşinden gitme değildir. Tepki koyduğumuz için bu tür konulara böyle gözükmesini istemeyiz. Bugün de tribüne yasaklar koyan Suat Kılıç ve çoğu AK Partili bakan ve Milletvekili katılımıyla stat temeli atıldı. Siyaset asıl budur futbola siyaseti bulaştırmak böyle bir şeydir. Biz; halkın vergileriyle yapılan stadların bir parti şovuna dönüşmesine karşı çıkıyoruz. Temel atma töreninde partili bakanları, milletvekillerini, parti liderinin dev posterinin asılmasını kabul etmiyoruz! Çekil pis ellerinizi Gaziantepspor'un üzerinden. İbrahim Kızıl gibi Gaziantepspor'un başına bela bir adamı ceza almaması için çeşitli numaralar yapan bakanları, siyasetçileri kulüp çevresinde görmek istemiyoruz. Bir stadın temelini atarken öteki yandan Gaziantepspor'un çöküşünü hazırlayanlar Gaziantepspor'dan uzak dursunlar!"

Editör :