29.10.2013 - 10:55
Paylaş

BİRGÜN OKURLARI BİR ARAYA GELDİ

Mersin'de Birgün okurları bir araya geldi.Mersin Birgün Okur İnsiyatifi'nin düzenlediği toplantı, Petrol İş'te gerçekleştirildi.


BİRGÜN OKURLARI BİR ARAYA GELDİ
Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt:

Mersin'de Birgün okurları bir araya geldi.Mersin Birgün Okur İnsiyatifi'nin düzenlediği toplantı, Petrol İş'te gerçekleştirildi. Yaklaşık seksen kişinin katıldığı toplantıya Birgün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yar Aydın konuşmacı olarak katıldı.

 
  Toplantının yürütme sorumluluğunu Mersin Birgün Okur İnsiyatifi üyeleri Kemal Dama, Özgür Saçkesen ve Işıl Bazo üstlendi.Açılış konuşmasını yapan Kemal Dama ''Mersin Birgün Okur İnsiyatifi olarak 5 yıldır Mersin'de faaliyet gösteriyoruz.Gazeteye yönelik eleştiri ve önerilerin tartışılmasını sağlamak için bütün Birgün okurlarıyla yani gazetenin gerçek sahipleriyle bir araya gelmek istedik.Bundan dolayı böyle bir toplantıya ihtiyaç duyduk'' cümleleriyle toplanmamacını dile getirdi.Ardından Yar Aydın gazetenin girdiği yeni dönemi ve gelişimini anlattı.Yar Aydın''Yeni yazarların gazetede çalışmaya başlaması, gazetemizin toplumun bütün kesimlerine hitap edebilen bir gazete olmasında etkili oldu.Yeni dönemde matbaa değişikliğiyle ve birçok yenilikle daha dinamik bir gazete haline geldi.Aynı zamanda genç çalışanlarıyla yola devam eden Birgün, hep genç kalmaya devam edecektir'' sözleriyle gazetenin yeni dönemini anlattı.Ayrıca Aydın, gezi direnişi boyunca gazetenin manşetlerinin iktidara cevap niteliği taşıdığını da dile getirdi. 
 
  Ardından Özgür Saçkesen Mersin Okur İnsiyatifi' nin Mersin'de gerçekleştirdiği etkinlikleri anlattı. Yapılan konser ve panellerin fotoğraflarının bulunduğu bir slayt gösterimi yapıldı. Slayt gösteriminin ardından Birgün gazetesinin ilde dağıtımını yapan Kubilay Özdağ bir konuşma gerçekleştirdi.Toplantı gazeteye yönelik sorular,eleştiriler ve önerilerle devam etti.

Editör :