26.11.2013 - 14:29
Paylaş

AKP'de 10 ilin belediye başkan adayları açıklandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısında 10 ilin belediye başkan adayını açıkladı.


AKP'de 10 ilin belediye başkan adayları açıklandı
Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt:

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında, 5 il ile 5 büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında, 10 belediye başkan adayını açıkladı. Erdoğan 2009 yerel seçimlerinde son dakikada aday gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’i bu kez sona bırakmadı.

Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında, 5 il ile 5 büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, merakla beklenen Ankara Büyükşehir Belediyesi için Melih Gökçek ile yola devam edeceklerini bildirdi. 1994 yılından bu yana 4 dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Melih Gökçek bir rekorla 5’inci kez aday gösterildi. Bir önceki dönem parti içinde Gökçek’in adaylığı ise sancılı olmuştu. Son anda aday gösterilen Gökçek’in yüzde 38 oyla parti oylarının altında kalması eleştirilmesini de beraberinde getirmişti. Gökçek, 2014 seçimlerinde son kez aday olacağını açıklamıştı.

DEĞİŞİKLİK MARAŞ’TA YAPILDI

Erdoğan’ın belirlediği adaylar arasında değişikliğe gittiği tek isim Maraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz oldu. Erdoğan, Poyraz yerine 39 yaşındaki Fatih Mehmet Erkoç’u aday gösterdi.
Erdoğan’ın açıkladığı 10 belediye başkan adayının isimleri şöyle:
“-Gümüşhane Belediye Başkan Adayı, AKP Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen: 1966 Gümüşhane doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Gümüşhane’de, yüksek öğrenimimi Anadolu Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde 1989 tamamladı.
-Bartın Belediye Başkan Adayı, Dr. Seyfettin Kalay. (Eski AKP Bartın milletvekili adayı): 1968’de Bartın'da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Nevşehir Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yaptı. Bir dönem Nevşehir Kırşehir Tabip Odası Başkanlığı ve Nevşehir Tabip Odası Onur Kurulu üyeliğinde bulundu. Bartın Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini yürüttü.
-Maraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: 1974 tarihinde Maraş’ın Türkoğlu İlçe’sinde doğdu. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, makine bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 2001 yılı Aralık ayında AKP Kahramanmaraş Merkez İlçe teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve ardından Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AKP Kahramanmaraş 3. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçildi.
-Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan: 1966 yılında Eskişehir’de doğan Harun Karacan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi.
-Kırşehir Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci.
-Amasya Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Cafer Özdemir.
-Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban.
-Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki.
-Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Tahir Akyürek.
-Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise mevcut Belediye Başkanı Melih Gökçek.”

Editör :